Клуб CNPF

Объявление

__________________________________________________________________________________________

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Клуб CNPF » Cнасти » Фидерные удилища


Фидерные удилища

Сообщений 451 страница 480 из 489

451

Cornelius написал(а):

Шурафан, ты нас не слушай, лови себе в кайф!!!

Это верно.)) Лучшее часто враг хорошего. )) Just have fun.))

0

452

Шурафан, как сказал Игорь Тяпкин, лучшее удилище это свое! Тем более что Beastmaster превосходный инструмент, привыкни к нему, подстройся под удилище, а не наоборот ;)

+1

453

SHAMANO написал(а):

Тем более что Beastmaster превосходный инструмент, привыкни к нему, подстройся под удилище, а не наоборот

Полностью согласен! Всем спасибо за советы!!!  :flag:

0

454

0

455

0

456

0

457

Salutare, tuturor.Sunt un incepator in feeder si daca e posibil sa ma ajutati un pic. Vreau sa-mi procur shimano beastmaster cx light, mediu si havy pentru pescuitul pe riu. Din tot timpul de pescuit 95% este pe Nistru si restul la iazuri. Light vreau sa-mi procur pentru pescuitul la distante de 20-30 metri, unde apa nu curge prea puternic. Si respectiv medium si havy pentru curent mai puternic. Ce parere aveti despre aceste feedere, nu sunt prea moi pentru riu.Multa info despre aceasta serie nu prea se gasesti cu parere de rau.

Multumesc anticipat.

PS. Era sa uit si ce mulinete recomantati pentru aceste feedere. (Ma gindeam la Shimano Aero Feeder, dar cu parere de rau este doar in marimea 4000)

Отредактировано AndreiS (2013-11-10 03:14:28)

0

458

AndreiS написал(а):

Salutare, tuturor.Sunt un incepator in feeder si daca e posibil sa ma ajutati un pic. Vreau sa-mi procur shimano beastmaster cx light, mediu si havy pentru pescuitul pe riu. Din tot timpul de pescuit 95% este pe Nistru si restul la iazuri. Light vreau sa-mi procur pentru pescuitul la distante de 20-30 metri, unde apa nu curge prea puternic. Si respectiv medium si havy pentru curent mai puternic. Ce parere aveti despre aceste feedere, nu sunt prea moi pentru riu.Multa info despre aceasta serie nu prea se gasesti cu parere de rau.
Multumesc anticipat.
PS. Era sa uit si ce mulinete recomantati pentru aceste feedere. (Ma gindeam la Shimano Aero Feeder, dar cu parere de rau este doar in marimea 4000)

AndreiS, bun venit pe forum. Sper sa devii contribuitor de valoare! - adica sa scrii, sa participi la discutii, sa-ti impartasesti experienta, sau modul in care o acumulezi :) cu noi cu toti, cei de pe forum!!! Si nu te sinchisi / rusina sa pui intrebari daca nu stii sau nu ti-e clar ceva, - toti am trecut prin asta...

1. Mulinetele de 4000 sunt cele mai indicate pentru feeder. Cumpara-le si nu o sa-ti para rau!
2. Indiferent de planurile care ti le faci (iaz versus rau) e bine sa ai in dotare toate cele 3 clase principale de feeder - de la light la heavy (gandestete si la picker). Astfel (or, am impresia ca nu esti prea limitat in resurse financiare, dat fiind ca vrei sa le ei pe toate deodata) ia-le pe toate. Despre beast cx nu pot sa spun nimic mai mult decat scrie in i-net. Din seria Beast folosesc doar heavy bx si sunt foarte satisfacut. La fel si beast medium-urile pe care le-am tinut in maini mi-au placut. Recomand se le ei.
3. Cu timpul ai sa observi si alte feeder-uri (Drennan, Preston, Milo, etc...) si banuiesc ca ai sa vrei sa le cumperi si pe acelea. Dar, cum zici ca esti incepator, Shimano este cea mai indicata marca. Au rezerva de rezistenta si "iarta" si greseli grave de folosire comise de pescari.
4. Fir intins (sau cum zic pescarii adevarati - Cacat in straista!!! :))

+1

459

Cornelius написал(а):

AndreiS, bun venit pe forum. Sper sa devii contribuitor de valoare! - adica sa scrii, sa participi la discutii, sa-ti impartasesti experienta, sau modul in care o acumulezi  cu noi cu toti, cei de pe forum!!! Si nu te sinchisi / rusina sa pui intrebari daca nu stii sau nu ti-e clar ceva, - toti am trecut prin asta...

1. Mulinetele de 4000 sunt cele mai indicate pentru feeder. Cumpara-le si nu o sa-ti para rau!
2. Indiferent de planurile care ti le faci (iaz versus rau) e bine sa ai in dotare toate cele 3 clase principale de feeder - de la light la heavy (gandestete si la picker). Astfel (or, am impresia ca nu esti prea limitat in resurse financiare, dat fiind ca vrei sa le ei pe toate deodata) ia-le pe toate. Despre beast cx nu pot sa spun nimic mai mult decat scrie in i-net. Din seria Beast folosesc doar heavy bx si sunt foarte satisfacut. La fel si beast medium-urile pe care le-am tinut in maini mi-au placut. Recomand se le ei.
3. Cu timpul ai sa observi si alte feeder-uri (Drennan, Preston, Milo, etc...) si banuiesc ca ai sa vrei sa le cumperi si pe acelea. Dar, cum zici ca esti incepator, Shimano este cea mai indicata marca. Au rezerva de rezistenta si "iarta" si greseli grave de folosire comise de pescari.
4. Fir intins (sau cum zic pescarii adevarati - Cacat in straista!!! )

:cool:

0

460

Acum la moment am MILO PREMIERSHIP COMBO MULTIFEEDER 300-360, Cornelius Dumneavoastrara m-ati vazut linga Pirita, linga tevi. Am o stranietate, vreau unditile sa fie dintr-o singura serie, deaceea m-am gindit la beastmaster.Desigur pe net am vazut video cu Shimano Fireblood dar pretul deloc nu e mic. Preston presupun tot e din aeasta serie.

Daca Dumneavoastra aveti alte propuneri am sa le ascult cu placere.

Dar preferintele mele acum sunt cam asa:
1. Light cu lungimea 3-3.3 metri.
2. Medium - 3.6 metri.
3. havy - 3.9 metri.

Unditile sa fie fara piesa care sa le lungeasca.

Отредактировано AndreiS (2013-11-10 13:12:24)

0

461

Adevarat: Prestonurile nu sunt cele mai ieftine undite...
Daca stranietatea ta este de nedepasit - categoric, ai facut o alegere buna - Shimano. Mai bune decat beasturile sunt Speedmaster-urile. Intra pe situl magazinelor din Odessa-Kiev-etc... si vezi preturile. La noi daca si se vand - sunt sigur ca sunt mai scumpe decat acolo... Personal am in dotare Speedmaster medium 3.60/105 si un Winkle picker 2.40-2.70/40 gr. Ambele (mai ales pickerul) foarte bune.

0

462

Cornelius написал(а):

Mai bune decat beasturile sunt Speedmaster-urile.

Daca nu gresesc si dupa catalogul pentru 2014 Speedmaster nu se mai produce, el est inlocuit cu alt model.

0

463

Извините, что не в той ветке но, в продлении темы если есть желание AndreiS могу продать Speedmaster медиум 3,6,  куплен в этом году.

0

464

Добрый вечер всем.Подскажите где в Кишиневе можно купить или заказать по адекватным ценам шимановский фидер.

0

465

Kondrat 31012006 написал(а):

Добрый вечер всем.Подскажите где в Кишиневе можно купить или заказать по адекватным ценам шимановский фидер.

Я думаю у тебя неплохие шансы если ты попробуешь рыболовные магазины :)
Энергофиш один из них. И как раз Шиманами торговал (может еще торгует... давно там не был). http://www.energofish.com.md/

0

466

Kondrat 31012006 написал(а):

Добрый вечер всем.Подскажите где в Кишиневе можно купить или заказать по адекватным ценам шимановский фидер.

http://carasi.md

0

467

Смотри пост 537 если интересно.

0

468

У меня знакомый ищет хевик - 4.20 длинной- мож у кого валяется бездела? он купит.

0

469

Спасибо за ответы.

0

470

Kondrat 31012006 написал(а):

У меня знакомый ищет хевик - 4.20 длинной

Знакомый продавал Сабанеев фотон про 4.20.Если  интересно узнаю что и как.

0

471

Kondrat 31012006 написал(а):

Знакомый продавал Сабанеев фотон про 4.20.Если  интересно узнаю что и как.

спсб

0

472

Кто знает существует ли удочка по строю и работе как Preston absolute 12'6  но тестом до 150г?

0

473

Bonus написал(а):

Кто знает существует ли удочка по строю и работе как Preston absolute 12'6  но тестом до 150г?

Правильные запросы)) Вот только что-то не припоминается мне такого...

0

474

Fros написал(а):

Вот только что-то не припоминается мне такого...

А я думал датчмастера такие, нет? Датчами не ловил по этому ХЗ..

0

475

Lilian написал(а):

А проще спроси про корум неотерик.

Ну он никак не похож на абсолют..

0

476

Bonus написал(а):

А я думал датчмастера такие, нет? Датчами не ловил по этому ХЗ..

Не, другие.... Ну мне по крайней мере Датчи не очень нравятся, при том, что от Абсолютов балдею))

Да появились Дайвы TOURNAMENT LONG DISTANCE FEEDER

TNF13HQ-AD 13’ 9.4 Heavy Quiver 150 Fuji K £499.00
TNF14XHQ-AD 14’ 10.4 Extra Heavy Quiver 165 Fuji K £525.00
Ну как бы цена, хотя по фурнитуре они должны стоить дешевле простых Турнаментов.

0

477

Ага, понял, спасибо))
Но блиин, мне как раз 500 фунтов не хватает чтоб машину купить))

+1

478

0

479

0

480

Господа какого вы мнения о Престоне мини карп 10 фт,Может у кого даже есть?Спасибо заранее .

0


Вы здесь » Клуб CNPF » Cнасти » Фидерные удилища